Başkan Erdem'e ziyaret Başkan Erdem'e ziyaret


TEMA Vakfı Artvin İl Temsilciliği ve Yeşil Artvin Derneği, doğal varlıkların korunması adına önemli bir adım atıyor.
IV. Grup metalik madencilik faaliyetlerinin doğal varlıklarına ve yaşamına olan etkilerini ele alacak bir panel düzenlenecek. Düzenlenecek panel öncesi açıklamalarda bulunan TEMA Vakfı Artvin İl Temsilcisi Öğr. Gör. Kübra Elif Bağrıyanık, 18 Mayıs Cumartesi günü saat 13.30-17.00 arası Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi Sinema Salonu'nda gerçekleştirilecek panele tüm Artvin halkını davet etti.
Panelde moderatörlüğü Av. Bedrettin Kalın üstlenecek. Açılış konuşmalarını ise Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç yapacak.
TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Yaşam Alanlarımız Tehdit Altında” konulu konuşmasıyla, doğal yaşam alanlarının korunmasının önemini vurgulayacak.
KTÜ Orman Fakültesi'nden Doç. Dr. Oğuz Kurdoğlu, “Artvin’de Madencilik Sorununa Doğa Koruma ve Turizm Açısından Bakmak” konulu konuşmasıyla, doğal varlıkların korunması ile turizm potansiyelinin nasıl bir arada düşünülebileceğini ele alacak.
Maden Mühendisi Mehmet Torun ise “Sömürge Madenciliği” hakkında konuşma gerçekleştirerek, madencilik faaliyetlerinin sosyal ve çevresel boyutlarını tartışacak.
Murat Dağı Yok Olmasın Platformu Sözcüsü Funda Öz Akcura, “Altın Madenciliğin Ekolojik, Ekonomik ve Halk Sağlığına Etkileri” başlıklı konuşmasıyla, altın madenciliğinin çeşitli etkilerini analiz edecek.
Fatsa Doğa ve Çevre Derneği’nden Prof. Dr. Mehmet Aydın ise “Altın Madenciliğinde Çevresel Kirlilik: Fatsa Örneği” hakkında konuşma gerçekleştirerek, yerel bir örnekle çevresel kirliliğin gerçek boyutlarını gözler önüne serecek.
 

Editör: Editör Masası