“Mücadeleyi Dayanışmayı Büyütmek İçin 1 Mayıs’a” “Mücadeleyi Dayanışmayı Büyütmek İçin 1 Mayıs’a”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Bakan Uraloğlu’nun Almanya’ya özel jete gitmesine bu kez de Hopa’dan tepki gösterdi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ağırlıklı olarak uluslararası ticaret koridorları ve özellikle ‘Kalkınma Yolu’ ile ‘Yeşil Ulaştırma’, ‘Krizlerde Odağı Koruma’ ve ‘Dayanıklı Tedarik Zincirleri’ konularının ele alınacağı Almanya’nın Leipzig kentinde 22-23 Mayıs’ta düzenlenen Uluslararası Ulaştırma Forumu (ITF) Zirvesi’ne katılmak üzere Almanya’ya gitti.
CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun Almanya’ya giderken kullandığı özel uçağa neden bindiği sorusunu bu kez de Hopa’dan sordu.
İktidarın uygulamaya koyduğu kamuda tasarruf tedbirlerini hatırlatan Başarır, Bakan Uraloğlu’na, seslenerek şunları kaydetti: “Ulaştırma Bakanına bir kez de Artvin Hopa’dan sesleniyorum. Almanya’ya yeşil ulaştırma ile ilgili gittin, yani temiz bir çevre için… Oysa yeşil ulaştırma ‘daha az uçak, daha az özel uçak’ anlamında değil mi ulaştırma bakanım. Bir kez daha soruyorum o uçağın parasını bakanlık mı verdi, yoksa sürekli ihale verdiğiniz şirket ücret mi almadı? Bunu kamuoyu bilmek zorunda. Hem tasarruf tedbirleri diyeceksin, hem yeşil ulaşım diyeceksin hem de özel uçakla Almanya’ya gideceksin.  Ben sana Türkiye’nin en yeşil en güzel coğrafyası Artvin Hopa’dan soruyorum, cevap ver!”
 

Editör: Editör Masası