Tüm Emeklilerin Sendikası Hopa Şube Başkanı Saim Aydın, zamların emeklileri zor duruma düşürdüğünü ifade ederek, eylem yapacaklarını söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Aydın, “28 Mayıs 1 Eylül arası çaya yüzde 50, akar yakıta yüzde 30'u aşan zamlar yapıldı. Piyasa fiyatlarına yetişmek olası değil. Ekmek yer yer yüzde 25 ile yüzde 50 arasında zamlandı. Eve ekmek götürmek bile emeklileri zorlar oldu. Eti unuttuk. Sebze ve meyve almak tarım ülkesinde imkansızlaştı. 15Temmuz itibarıyla, ne zaman ve nereden çıktığı belli olmayan KÖK MAAŞ üzerinden yapılan yüzde 25’lik zam, bugüne kadar iğneden ipliğe yapılan zamlar la eridi gitti. Elimizde sihirli değnek yok, bir bardak çayın 5 TL ila 15 TL olduğu, bir simit’ in 10 TL’den satıldığı günümüz Türkiye’sinde Emekliler nasıl bir beceri sergileyecekler ki yaşayabilsinler.” dedi.

“Mücadeleyi Dayanışmayı Büyütmek İçin 1 Mayıs’a” “Mücadeleyi Dayanışmayı Büyütmek İçin 1 Mayıs’a”

Hopa Cumhuriyet meydanında yapılacak olan eyleme tüm vatandaşları davet eden Aydın, TBMM’ye ve siyasi partilere gönderilecek olan imza kampanyasına destek beklediklerini aktardı.

Haber: Eda BAŞAR ÖZKAN

Editör: Editör Masası