Tgf "Sgk'nın Aldıgı Karar Basını Bitirme Operasyonudur" Tgf "Sgk'nın Aldıgı Karar Basını Bitirme Operasyonudur"


CHP Artvin Merkez İlçe Kadın Kolları'nda gerçekleştirilen 38. Olağan Seçimlerinde Dilek Çoruh, yeniden başkan seçildi. 
Seçimde tek aday olan Çoruh, ikinci dönem için başkanlık koltuğuna oturdu. Divan başkanlığını Tülay Yüksel'in yaptığı seçimde, başkan yardımcılığı görevine Resmiye Güner Durmuş getirildi ve katip olarak Pınar Karslıoğlu seçildi.
Dilek Çoruh, olağan seçimde yaptığı konuşmada, Atatürk'ün izinden giden bir kadın olarak huzurda olduğunu belirtti ve CHP'nin gücünü ve heyecanını sadece parti binalarına hapsetmemesi gerektiğini vurguladı. Şehirdeki her ilçeye, mahalleye, köye, sokağa ve haneye bu heyecanı yaymak için yönetim kurulu ile birlikte çalışacaklarını söyledi.
Dilek Çoruh Olağan Seçimde yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;
“Ben Atamızın izinden giden bir kadın arkadaşınız olarak sizlerin huzurundayım. Üzülerek söylüyorum ki gücünü ve heyecanını parti binalarına hapseden bir Cumhuriyet Halk Partisi var.  Ben parti binasına hapsolmuş heyecanı şehrimizin her ilçesine, her mahallesine, her köyüne, her sokağına ve her hanesine yaymak için yönetici arkadaşlarımla birlikte Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanlığına Adayım. 
Yönetim Kurulu arkadaşlarımla birlikte görevimizi alır almaz, daha önce de olduğu gibi yine her yerde olmaya devam edeceğiz. Eğer bir yerde acı ve hüzün varsa Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları o acıya ve hüzne ortak olacak, eğer bir yerde sevinç ve mutluluk varsa Cumhuriyet Halk partisi Kadın Kolları o sevinç ve mutluluğa da ortak olacak!
Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir’ diyerek verdiği haklarla toplum içerisinde kadının önemini belirtmiştir. Kadın Kolları Merkez İlçe Başkanı olarak seçilirsem yönetimimizle birlikte kadınlarımızın aile, sosyal, ekonomik ve iş hayatındaki sorunlarıyla kadına karşı her türlü şiddeti önlemek için çalışacağız. Hep birlikte olursak kazanırız inancıyla eşit, çağdaş, örgütlü mücadelemiz için göreve hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.
Yaşanan bütün haksız ve hukuksuz uygulamaları durduracağız. Örgütlendikçe güçlenecek, güçlendikçe örgütleneceğiz. Her zaman dediğimiz gibi; kadın umuttur, mücadeledir, emektir, azimdir, gelecektir, cesarettir, eşitliktir. Yaşam, kadındır. Bizler sımsıkı kenetlenerek önce partimizde sonra Türkiye'de eşitliği yükselteceğiz. Başardıklarımızla kendimizi sınırlandırmadan, daha fazlası için çalışacağız. Atatürk’ün izinde, 6 oka olan tüm bağlılığımızla, örgütümüzün gücüyle eşitliği hep birlikte inşa edeceğiz.”
Dilek Çoruh’un yönetimi şu şekilde;
Asıl Liste: Nesrin Öztürk, Sevinur Akın, Nigar Ata, Tuna Özemre, Suzan Köksal, Özgür Karakolcu, Nurdan Karagöl
Yedek Liste: Hülya Özer, Ayla Dede, Filiz Altıparmak, Özlem Eldemir, Nilgül Morgül, Ayça Ülger, Sema Yüksel, Perihan Özel
CHP Artvin Merkez İlçe Kadın Kolları İl Delege Listesi: Mevlüde Yalçınkaya, Serpil Kurt, Arzu Satır, Pınar Karslıoğlu, Kübra Çeliktaş, Senam Subaşı, Senam Subaşı, Pınar Gülenç, Aysel Kınalı, Sevda Ersöz, Fatma Öztürk, Kübra Baydar Acar, Özge Akın, Güler Yılmaz

Editör: Editör Masası