Bilgehan Erdem Gençlere Seslendi Bilgehan Erdem Gençlere Seslendi


31 Mart Pazar günü yapılacak seçimlerde Borçka’da seçim heyecanı yaşanırken adayların isimleri de merak ediliyor. 
31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idari seçimlerinde il ve ilçelerde belediye başkanı, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri belirlenecek. 
Borçka’da Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı mevcut başkan Ercan Orhan olurken ilçede seçim çalışmaları içinde hazırlıklara başladı. Diğer yandan aday belirleme süreci uzun süren AK Parti Artvin Merkez dışında belediye başkan adaylarını henüz netleştirmedi. 
Borçka halkı Ak Parti adayının kim olacağını merakla beklerken diğer yandan ise Borçka Yeniden Refah Partisinin sürpriz bir isim ile Belediye Başkan Adayı çıkartılacağı alınan kulis bilgileri arasında. Borçka’da sevilen iddialı bir adayın çıkarılacağı konuşulan Yeniden Refah’ta, Borçka İlçe Başkanı Malik Erdoğan kısa süre içerisinde aday bilgilendirilmesi yapılacağı bilgisi verildi. 
İYİ Parti, Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimlere ilişkin yaptığı açıklamalara göre aday çıkartılacağı konuşulurken Borçka’da İYİ Parti tarafından sessizlik devam ediyor. 
Saadet Partisi 29 Ocak’ta il ve ilçelerde belediye başkan adayları çıkartacağını açıklayarak Borçka’da da seçim sürecinde yer alacak ismi de kamuoyuna duyurdu. Seçim yarışında Borçka Saadet Partisi Borçka Belediye Başkan Aday olarak Mevlüt Balcı belirlendi.
Seçime 59 gün kalması ile birlikte ilçede başkan adaylarının isimleri yavaş yavaş açıklanmaya başladı. Vatandaşlar, seçime az bir süre kalması ile açıklanmayan partilerde sürpriz isimlerin çıkması konusunda dengelerin değişip değişmeyeceği merak konusu oldu. 
 

Editör: Editör Masası